Öğretim Planı


COURSE PLAN OF THE ROBOTICS AND INTELLIGENT SYSTEMS PROGRAMME

(ROBOTLAR VE AKILLI SİSTEMLER TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRETİM PLANI) 
   
 

The First Semester (1.Yarıyıl)
Code Course (Ders Adı) T P L ECTS
RIS503 Scientific Research Techniques and Publication Ethics
(Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği)
3 0 0 9
  Elective Course A (Seçmeli Ders) 3 0 0 7
  Elective Course A (Seçmeli Ders) 3 0 0 7
  Elective Course A (Seçmeli Ders) 3 0 0 7
Total 12 0 0 30
           
The Second Semester (2.Yarıyıl)
Code Course (Ders Adı) T P L ECTS
RIS500 Seminar (Seminer) 0 2 0 9
  Elective Course B (Seçmeli Ders) 3 0 0 7
  Elective Course B (Seçmeli Ders) 3 0 0 7
  Elective Course B (Seçmeli Ders) 3 0 0 7
Total 9 2 0 30
           
The Third Semester (3.Yarıyıl)
Code Course (Ders Adı) T P L ECTS
RIS593 Master Thesis (Yüksek Lisans Tezi) 0 1 0 24
RIS591 Specialized Field Topics-I (Uzmanlık Alanı I) 3 0 0 6
Total 3 1 0 30
           
The Fourth Semester (4.Yarıyıl)
Code Course (Ders Adı) T P L ECTS
RIS593 Master Thesis (Yüksek Lisans Tezi) 0 1 0 24
RIS592 Specialized Field Topics-II (Uzmanlık Alanı II) 3 0 0 6
Total 3 1 0 30

The First Semester (Group A)
Code Course T P L ECTS
RIS501 Ingenieurwissenschaftlische Mathematik
Engineering Mathematics

Mühendislik Matematiği
Doç.Dr. Emre IŞIK
2 2 0 8
RIS503 Scientific Research Techniques and Publication Ethics
Bilimsel Araştırma Yöntemleri ve Yayın Etiği
Prof. Dr. Şafak Gökhan ÖZKAN
3 0 0 9
RIS505 Finite Element Analyse
Finite Elements Analysis

Sonlu Elemanlar Analizi
Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Gökhan GÖKÇEN
3 0 0 7
RIS509 Advanced Computer Programing
İleri seviye bilgisayar programlama
Doç.Dr. Orkide COŞKUNER WEBER
2 2 0 7
RIS511 Maschinelles Lernen
Machine Learning

Makine Öğrenmesi
Dr. Öğr. Üyesi Canan YILDIZ
2 2 0
7
RIS513 Fortgeschrittene Werkstoffe
Advanced Materials

İleri Malzemeler
Dr. Öğr. Üyesi Mehmet İPEKOĞLU
3 0 0 7
RIS515 Robot Mechanics
Robot Mekaniği
Prof.Dr. Yunus Ziya ARSLAN
3 0 0 7
RIS519 Sensoren und Aufnehmern I
Sensors and Transducers I
Algılayıcılar ve Dönüştürücüler I
Doç. Dr. Tuba ÇONKA YILDIZ
Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI
2 1 2 7
  Automated Image Recognition*

Prof.Dr. Jörg Krüger, Mrs. Iryna Shevchenko(TU Berlin)
 
2 2 0 6



 
*2022 Yılı Güz Döneminde Açılacaktır.
 
       
The Second Semester (Group B)
Code Course T P L ECTS
RIS502 Intelligente Systeme
Intelligent Systems
Akıllı Sistemler
Dr. Öğr. Üyesi Canan YILDIZ
2 2 0 8
RIS500 Seminar
Seminer
Prof.Dr. Mukden UĞUR
0 2 0 9
RIS506 Smart Transformation and Intelligent Warehouse Management Systems
Doç.Dr. Yaşanur KAYIKCI
Dr. Öğr. Üyesi Batin Latif AYLAK
3 0 0 7
RIS510 Digitale Bild- und Signalverarbeitung
Digital Image and Signal Processing

Sayısal Görüntü ve Sinyal İşleme
Prof.Dr. Mukden Uğur
Dr. Öğr. Üyesi Naime Özben ÖNHON 
3 0 0 7
RIS512 Actuators and Electrical Machines
Doç.Dr. Erkan ATMACA (İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa)
3 0 0 7
RIS514 Robot Control
Robot Kontrolü
Prof.Dr. Yunus Ziya ARSLAN
3 0 0 7
RIS516 Intelligente Materialien
Smart Metarials
Akıllı Malzemeler

Dr. Öğr. Üyesi Çağatay ELİBOL
Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI
3 0 0 7
RIS518 Sensoren und Aufnehmern II
Sensors and Transducers II
Algılayıcılar ve Dönüştürücüler II
Doç. Dr. Tuba ÇONKA YILDIZ
Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir ŞANLI
2 1 2 7
  Advanced Robotics**

Prof.Dr. Jörg Krüger, Prof.Dr. Jens Lambrecht, Dr. Soner Emeç(TU Berlin)
2 2 0 6
  Deep Learning and Classification Techniques**

Dr. Öğr. Üyesi Dilek Göksel DURU
2 2 0 7
**2022 Yılı Bahar Döneminde Açılacaktır.